search
Пошук
local
UA

Часті питання лікарям-офтальмологам

гортайте
Консультація офтальмолога

Скільки коштує консультація офтальмолога?

Середня вартість прийому офтальмолога становить 600 грн. В  цю ціну входить комплексна діагностика органу зору, уточнення анамнезу, огляд лікарем, постановка діагнозу і призначення лікування.

Що дивиться лікар офтальмолог?

Офтальмолог лікує захворювання органу зору такі як рефракційні порушення, що впливають на гостроту зору, катаракту, глаукому, захворювання сітківки, а також  інфекційні, неінфекційні види запалення та вікові патології очей . Крім цього, офтальмолог може проводити хірургічне лікування. У деяких випадках офтальмолог може перенаправляти пацієнтів до суміжних фахівців.

 Що включає прийом офтальмолога?

Що входить у прийом лікаря-офтальмолога:

  • збирання скарг та анамнезу (історії хвороби*) при патології очей;
  • апаратні методи дослідження (автокераторефрактометрія, візіометрія, пневмотонометрія, оптична біометрія);
  • візуальне дослідження при патології очей;
  • біомікроскопія;
  • огляд очного дна на широку зіницю.

Як відбувається огляд у окуліста?

Як відбувається прийом у лікаря-офтальмолога? Пацієнт проходить повний комплекс діагностики, якщо немає протипоказів, то пацієнту закрапують мідріатики (краплі для розширення зіниці), після чого безпосередній огляд у офтальмолога. Офтальмолог за допомогою щілинної лампи оглядає передній відрізок та сітківку пацієнта. В подальшому ставить діагноз та надає всі необхідні рекомендації.

Укол Айлія

Як вводять препарат Айлія?

Айлія вводять інтравітреально (ін’єкції в склоподібне тіло). Ін’єкції виконуються в стерильних умовах операційної кваліфікованим лікарем, який має досвід виконання даних маніпуляцій, відповідно до медичних стандартів та відповідних рекомендацій.

Що дає укол Айлія?

Першочергове завдання – зниження ризику подальшої втрати зору. Переважно після уколу в око препарату «Айлія», пацієнти відмічають покращення якості зору. Це може бути не підвищення гостроти зору, а зменшення спотворень, викривлень чи плям, що заважають бачити.

Що таке інтравітреальне введення?

Інтравітреальні ін’єкції (ІВІ) – це унікальний та ефективний метод введення лікарських речовин всередину ока (у склоподібне тіло), який дозволяє доставити лікарську речовину безпосередньо до осередку ураження та створити його оптимальну концентрацію.

Як відбувається огляд у окуліста?

Як відбувається прийом у лікаря-офтальмолога? Пацієнт проходить повний комплекс діагностики, якщо немає протипоказів, то пацієнту закрапують мідріатики (краплі для розширення зіниці), після чого безпосередній огляд у офтальмолога. Офтальмолог за допомогою щілинної лампи оглядає передній відрізок та сітківку пацієнта. В подальшому ставить діагноз та надає всі необхідні рекомендації.

Діагностика дітей у дорослих

Навіщо крапають у очі краплі при перевірці зору?

Для того, щоб лікар оглянув внутрішню частину ока (сітківку, зоровий нерв, макулу) та діагностував деякі захворювання, потрібно розширити зіниці. Мідріатики розширюють зіниці і перешкоджають їхньому звуженню, коли лікар фокусує промінь світла, щоб оглянути його внутрішню частину.

Що входить у комплексну діагностику зору?

Складові комплексної діагностики:

визначення гостроти зору; визначення рефракції ока; вимірювання внутрішньоочного тиску; вимірювання параметрів ока (товщини рогівки, товщини кришталика, довжини очного яблука, глибини передньої камери);

Як перевіряють зір на щілинній лампі?

Пацієнт фіксує голову на спеціальній підставці, лікар-офтальмолог переміщає мікроскоп приладу на рівень очей пацієнта та фокусує його на тій частині очного яблука, що підлягає огляду. Огляд переднього відрізка ока дозволяє виявити новоутворені судини, катаракти, патології рогівки, кон’юнктиви, райдужки та повік. Огляд заднього відрізка допомагає виявити глаукому, атрофію зорового нерва, відшарування сітківки, зміни при цукровому діабеті, артеріальній гіпертензії, вогнищеві зміни сітківки.

Скільки коштує перевірити зір у Києві, в медичному центрі “Ochi Clinic”?

Вартість повної діагностики зору та консультації у кваліфікованого лікаря-офтальмолога – 600 грн.

Консультація дитячого офтальмолога

Що дивиться дитячий офтальмолог?

У рік лікар може виявити косоокість, часткову атрофію зорового нерва та ністагм. Визначити і вроджену короткозорість, далекозорість, астигматизм і припустити майбутній розвиток амбліопії (коли одне, так зване «ледаче» око поступово вимикається з зорового процесу).

Як підготувати дитину до походу до окуліста?

Перед візитом до офтальмолога краще уникати зайвих зорових навантажень. Перевірку зору не варто проходити ввечері: втомлені очі, втомлена дитина – це може позначитися на результатах дослідження. Попередьте дитину, що їй можуть бути потрібні окуляри, розкажіть, що вони допоможуть їй краще бачити.

Навіщо дивляться очне дно в дітей?

За першої мети офтальмолог визначає виключно очні захворювання. Виявити зміни судинної оболонки ока або нервової тканини (сітківки та зорового нерва), що відображають загальні зміни в організмі.

Коли треба вести дитину до окуліста?

За відсутності видимих ​​патологій офтальмолога потрібно відвідати у віці 1 та 6 місяців, а також в 1 рік. Якщо лікар виявить будь-які приводи для занепокоєння, він надасть рекомендації, призначить необхідні обстеження, лікування та індивідуальний графік відвідувань

Епіретинальна мембрана

Коли відновлюється зір після видалення Епіретинальної мембрани?

Зір у післяопераційному періоді відновлюється поступово протягом 4-6 місяців, що залежить від віку пацієнта, площі висічення та наявності супутніх захворювань.

Чи потрібно оперувати Епіретинальний фіброз?

Епіретинальні мембрани не піддаються консервативному лікуванню, тому при підтвердженні діагнозу призначається операція вітректомія у поєднанні з видалення епіретинальної мембрани. У ході втручання, склоподібне тіло видаляється, після чого офтальмохірург видаляє саму плівку та вводить в порожнину скловидного тіла газо-повітряну суміш.

Як швидко відновлюється зір після вітректомії?

Поліпшення зору після операції відбувається поступово (2-3 місяці) тв залежить від виду тампонади: газо-повітряна суміш чи силікон. В окремих випадках процес відновлення триває близько півроку.

Як лікувати Епіретинальний фіброз?

Ця патологія має лише один метод лікування – оперативне втручання (вітректомія) з метою видалення епіретинальної мембрани. Після операції якість зору відновлюється не відразу, а поступово протягом декількох місяців.

Макулярний набряк

Як псується зір при цукровому діабеті?

Найбільш ранні офтальмологічні ускладнення цукрового діабету, що часто зустрічаються, – це помутніння кришталика, ретинальні і внутрішньоочні крововиливи. Вони характеризуються або повною, або частковою втратою зору, а також видимими ​​помутніннями в скловидному тілі.

Що відбувається з очима при цукровому діабеті?

Насамперед, при діабеті уражається сітківка ока, її мікроциркуляторне судинне русло. Пошкоджуються дрібні кровоносні судини, які стають крихкими та проникними, виникає набряк сітківки, ішемія, можуть розвиватись патологічні новоутворені судини та фіброзні плівки.
Ці очні ускладнення діабету називаються діабетичною ретинопатією і завжди призводять до значного зниження зору, а в ряді випадків і повної сліпоти.

Як лікувати набряк макули?

Консервативне лікування набряку макули полягає у застосуванні протизапальних препаратів у краплях, уколах та таблетках. Призначають кортикостероїди та нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ). Найбільш дієвим методом лікування набряку макули є проведення інтравітреальних ін’єкцій за індивідуальним графіком.

Розрив сітківки ока

Чим можна зміцнити сітківку ока?

Вітамінами потрібними здоров’ю сітківки, офтальмологи називають комплекси: Лютеїн, Лютеїн Плюс (з зеаксантином), Окювайт Лютеїн.

Чи можна відновити сітківку ока при її відшаруванні?

Відшарування сітківки неможливо вилікувати жодними краплями, таблетками чи уколами! Єдиний спосіб лікування відшарування сітківки ока – термінове проведення операції. Чим раніше проведена операція – тим більше шансів повернути зір та зберегти око!

Що може спровокувати розрив сітківки?

Причини розриву сітківки ока:
Міопія (короткозорість), особливо високого ступеня, травми ока, операції на очах (розрив сітківки ока після операції), інші захворювання (інфекційні, ендокринні, серцево-судинні та ін.)

Чи можна вилікувати катаракту без операції?

Катаракта лікується винятково хірургічним шляхом. Під час 5-15 хвилинної операції під місцевою крапельною анестезією проводиться заміна каламутного кришталика ока на інтраокулярну лінзу, що дозволяє відновити зір на 80 – 100%. Відновлювальний період після операції проходить швидко і вже другого дня пацієнти можуть повністю оцінити результат лікування. Чим раніше звертається пацієнт за допомогою до хірурга-офтальмолога, тим простіше проходить мікрохірургічна операція, без використання додаткових засобів для оперативного втручання, застосовуючи хірургії ока, що щадять техніки хірургії. Катаракта – це прогресуюче захворювання. За допомогою медикаментозної терапії можна лише трохи уповільнити розвиток захворювання. Таке лікування дозволяє покращити харчування та обмін речовин кришталика ока.

Блефаропластика

Що означає блефаропластика?

Блефаропластика – операція зі зміни форми повік, розрізу очей. Даний вид оперативного втручання передбачає висічення надлишків шкірного покриву та жирових утворень.

Кому не можна робити блефаропластику?

Показання для блефаропластики: наявність надлишків шкіри верхніх та/або нижніх повік, наявність «мішків» під очима. Протипоказання для блефаропластики: важка патологія серцевої системи, дихальної системи, системи зсідання крові, онкологічні захворювання, гострі запальні захворювання, захворювання шкіри обличчя.

Що робити після операції блефаропластики?

У перші дні після блефаропластики дуже важливо:

уникати потрапляння води в очі (не менше 72 годин); не використовувати контактні лінзи до зняття набряків та загоєння швів; не використовувати декоративну косметику, а також мазі та креми, які не призначав лікар; не напружувати очі (менше дивитись телевізор, читати тощо)

Катаракта глаза

Що таке катаракта?

Катаракта – захворювання кришталика ока, яке зустрічається в офтальмологічній хірургії частіше за інші захворювання і супроводжується помутнінням кришталика ока. Причиною появи захворювання найчастіше є порушення обміну речовин у кришталику ока з віком. Саме тому захворювання проявляється, переважно у віці після 45 років.

Часто зустрічається катаракта ока на тлі генетичних змін, меншою мірою внаслідок прийому специфічної медикаментозної терапії чи травми ока. Основними симптомами, що супроводжують катаракту є: зниження гостроти зору, помутніння зображення. Використовуючи специфічну діагностику, лікар точно визначає ступінь захворювання, підбирає розміри кришталика та спосіб оперативного втручання.

Які види катаракти бувають?

У кожного пацієнта захворювання може розвиватися по-різному від прояву перших симптомів до зрілої катаракти може пройти щонайменше 6 місяців, максимум кілька десятків років.
За видом захворювання, поділяють на вроджену та набуту катаракти. До вродженої відносяться випадки розвитку захворювання, обумовлені генетичними змінами. На жаль, у маленьких дітей її можна виявити тільки під час планових оглядів. Придбана катаракта розвивається внаслідок вікових змін, травм, специфічного тривалого медикаментозного лікування. За ступенем катаракту поділяють на зрілу та незрілу.

Під яким наркозом видаляють катаракту?

Оперативне втручання під час лікування катаракти ока проводиться виключно під місцевою краплинною анестезією. Немає необхідності навантажувати організм пацієнта додатковими сильнішими видами анестезії. Незалежно від цього, перед проведенням оперативного втручання кожен пацієнт Очі Клінік проходить огляд та консультацію анестезіолога. Під час втручання пацієнт залишається у свідомості, реагує на прохання та вказівки лікаря-хірурга та не відчуває дискомфорту під час 5-15-ти хвилинної мікрохірургічної операції ока, яка включає, в тому числі, імплантацію кришталика.

Чи можна вилікувати катаракту без операції?

Катаракта лікується винятково хірургічним шляхом. Під час 5-15 хвилинної операції під місцевою крапельною анестезією проводиться заміна каламутного кришталика ока на інтраокулярну лінзу, що дозволяє відновити зір на 80 – 100%. Відновлювальний період після операції проходить швидко і вже другого дня пацієнти можуть повністю оцінити результат лікування. Чим раніше звертається пацієнт за допомогою до хірурга-офтальмолога, тим простіше проходить мікрохірургічна операція, без використання додаткових засобів для оперативного втручання, застосовуючи хірургії ока, що щадять техніки хірургії. Катаракта – це прогресуюче захворювання. За допомогою медикаментозної терапії можна лише трохи уповільнити розвиток захворювання. Таке лікування дозволяє покращити харчування та обмін речовин кришталика ока.

Травма глаза

Як запобігти пошкодженню очей?

Завжди пам’ятайте та дотримуйтесь техніки безпеки під час роботи в особливо небезпечних умовах, використовуйте захисну маску або окуляри. Захищайте очі від агресивного світлового впливу, зокрема сонячного світла. Помнете підібрати засоби оптичного захисту ви можете зі своїм лікарем-офтальмологом.

Як лікувати травматичні ураження ока?

Травма ока найчастіше супроводжується порушенням анатомічної цілісності ока. Спосіб лікування залежить від інтенсивності травми. Ерозії на поверхні ока, які можуть виявлятися у вигляді подряпин, достатньо лікувати медикаментозно. Оцінити інтенсивність пошкодження та підібрати правильне лікування при травмі ока може лише лікар-офтальмолог. Травми ока, які супроводжуються пошкодженням глибоких тканин, можливо лікувати виключно хірургічним шляхом.

Як лікувати травму рогівки ока?

Як і інші травматичні ураження ока, травму рогівки можна лікувати як медикаментозним шляхом, так і хірургічним залежно від пошкодження. У медичному центрі Очі Клінік успішно проводяться мікрохірургічні операції щодо відновлення цілісності рогівки ока при травматичних впливах будь-якої складності.

Як швидко відновлюється рогівка ока після пошкодження?

Залежно від інтенсивності травми ока рогівка може відновлюватися в максимально короткі терміни – за одну добу, а також може пройти більш тривалий період – терміном до 1 місяця. У дітей незначні травми у вигляді подряпин гояться протягом декількох годин.

Синдром сухого ока

Чому виникає синдром сухого ока?

Основними причинами, що провокують синдром сухого ока, зазначають такі: тривала робота за екраном комп’ютера; перебування у приміщеннях з постійним кондиціюванням, під впливом кондиціонера в автомобілі; внаслідок тривалого або неправильного використання контактних лінз; інфекційні чи вірусні захворювання ока, кір чи кишкові інфекції також можуть викликати синдром сухого ока; уроджені патології віку або запальні процеси, травми; тривалий прийом гормональних препаратів; аутоімунні ревматоїдні порушення.

Що робити, якщо у мене синдром сухого ока?

Перше, що має зробити пацієнт, у разі підозри у себе синдрому сухого ока – звернутися до лікаря – офтальмолога та не займатися самолікуванням та самодіагностикою. Дуже часто синдром сухого ока плутають із такими захворюваннями ока, як алергічна реакція, кон’юнктивіт, демодекоз повік, призначаючи самостійно неправильне медикаментозне лікування та посилюючи основне захворювання. Враховуючи інтенсивність прояву захворювання, протікання, наявність або відсутність контактних лінз лікар підбирає необхідне лікування. При виборі медикаментів у вигляді очних крапель або таблетованого лікування лікар також враховує анамнез життя пацієнта та наявність протипоказання до використання препаратів.

Як довго лікувати синдром сухого ока?

Лікування синдрому сухого ока спрямоване на відновлення всіх трьох куль слізної плівки ока. Для того щоб процес одужання проходив швидше, необхідно виключити провокуючі захворювання зовнішні фактори. Необхідно дотримуватися режиму роботи та відпочинку при роботі на близькій відстані, виконувати гімнастику для очей. Лікарі офтальмологи відпочивати кожні 40 хвилин під час роботи за екраном монітора, тривалого читання або іншого заняття, що потребує максимальної концентрації зору.

Як розпізнати синдром сухого ока?

Основними симптомами, які виявляються у пацієнтів при синдромі сухого ока є відчуття піску в очах, почервоніння очних яблук, сухість ока, почервоніння очей, швидка стомлюваність ока, підвищений сльозоттік, світлобоязнь. Слід пам’ятати: ці симптоми можуть виявлятися при інших не менш серйозних захворюваннях ока. Тому при виявленні подібних симптомів обов’язково потрібно звернутися до хорошого офтальмолога.

Діабетична ретинопатія

Що потрібно робити при діабетичній ретинопатії?

Діабетична ретинопатія – це наслідок основного захворювання – цукрового діабету. Саме з цього пацієнтам важливо дотримуватися всіх рекомендацій та приписів лікаря-ендокринолога. Необхідно проходити профілактичні огляди у лікаря-офтальмолога кожні 6 місяців, у деяких випадках частіше. Профілактика та постійний контроль у фахівця обов’язково дадуть позитивний ефект. Лікування діабетичної ретинопатії в залежності від вираженості процес може бути медикаментозним, лазерним, хірургічним. При лазерному лікуванні сітківки ока пошкоджені ділянки сітківки ока коагулюються лазером, що супроводжує зменшення діабетичного макулярного набряку та зменшення кількості патологічних новоутворених судин. до тракційного відшарування сітківки.

Що таке діабетична ретинопатія?

Діабетична ретинопатія – це захворювання сітківки ока, яке розвивається на тлі цукрового діабету. У 90% пацієнтів з діабетом розвивається діабетична ретинопатія ока. Залежно від стадії цукрового діабету та ступеня компенсації глюкози виникає ураження судин сітківки ока. Знижується зір, точковими крововиливами, можуть бути тотальні крововиливи в порожнину ока (гемофтальм) або поява плівки поверх сітківки ока (діабетична тракційна ретинопатія). попередити розвиток вираженої стадії діабетичної ретинопатії, набряк сітківки ока, відшарування сітківки пацієнтам з діабетом важливо кожні 3-6 місяців проходити профілактичні огляди у офтальмолога.

Як проявляється діабетична ретинопатія?

Діабетична ретинопатія не болить. Внаслідок захворювання пацієнти відзначають погіршення гостроти зору, розмитість контурів ока, поява темних плям перед очима. Внаслідок захворювання можуть виникати крововиливи ока, які можуть різко обмежувати можливість бачити.

Класифікація діабетичної ретинопатії

Розрізняють непроліферативну, препроліферативну та проліферативну (з розростанням патологічних плівок) ретинопатію. Комп’ютерна томографія ока та огляд очного дна дозволяє лікарю класифікувати діабетичну ретинопатію та визначити тактику лікування.

Макулярний розрив

Чому з'являється макулярний розрив сітківки?

Запобігти розриву сітківки неможливо. Часто процес розростання патологічних тканин є незворотнім і не має під собою явних причин. Визначити процес утворення міжтканинних сполук, що провокують розрив сітківки ока можна лише за допомогою ГКТ (оптичної когерентної томографії). Пацієнти з діагнозом діабет страждають на дане захворювання частіше. Саме тому профілактичні огляди необхідно проходити 2-3 рази на рік.

Симптоми макулярного розриву

Основними симптомами макулярного розриву є: різка поява темної плями; викривлення контурів зображення; двоїння в очах; світлобоязнь.

Що таке макулярний розрив сітківки?

За своєю структурою сітківка має 10 шарів нервових клітин, що вистилають внутрішню поверхню ока. У центральній зоні сітківки знаходиться макула з максимальною концентрацією фоторецепторів. Саме руйнування даної ділянки сітківки ока, що відповідає за центральний зір, називають макулярний розрив. В результаті пацієнти відзначають появу темної плями або викривлення зображення. Діагностувати макулярний розрив може тільки лікар при огляді очного дна та за допомогою додаткових методів дослідження, таких як оптична когерентна томографія. Розрив може виникати внаслідок травми ока, тракції склоподібного тіла (коли задня гіалоїдна мембрана підтягує центральну зону сітківки ока, внаслідок якого може статися розрив), при діабеті. Ускладнена короткозорість може стати причиною макулярного розриву.

Як лікується макулярний розрив сітківки?

Макулярний розрив сітківки лікується за допомогою хірургічного втручання – вітректомії. Таке лікування показано у 100% випадків захворювання. Внаслідок лікування відновлюється не тільки цілісність сітківки ока, а й сам зір. Операція відбувається у кілька етапів: видалення склоподібного тіла; відновлення пошкоджених тканин сітківки ока; наповнення очного яблука спеціальним газом з метою створення сприятливих умов загоєння. Зір відновлюється протягом 2-3 днів.

Глаукома

Скільки коштує лікування глаукоми?

Вартість медикаментозного лікування залежить виключно від медикаментів, які підбере індивідуально під кожного пацієнта лікар з огляду на супутню патологію та анамнез пацієнта. Лазерне лікування глаукоми у медичному центрі Очі Клінік коштує від 3200 грн. Іноді процедуру потрібно повторювати через деякий час. Лікар приймає рішення лише на підставі попередньої діагностики та аналізу динаміки розвитку захворювання. Хірургічне лікування глаукоми в нашому медичному центрі коштує від 12000 грн і залежить від стану пацієнта, супутніх захворювань зорового органу та характеру захворювання.

Що приміняють при діагностиці глаукоми?

Для діагностики глаукоми лікарі-офтальмологи застосовують ряд досліджень – тонометрія (вимірювання внутрішньоочного тиску), комп’ютерна периметрія, оптична когерентна томографія, гоніоскопія, біомікроскопія очного дна

Що таке глаукома?

Глаукома – хронічне прогресуюче захворювання, що супроводжується підвищенням внутрішньоочного тиску, в результаті якого виникають дистрофічні зміни зорового нерва (атрофія зорового нерва), що призводить до зниження гостроти зору та втрати периферичного зору. В основному це генетично схильне захворювання, частіше зустрічається у пацієнтів після 40 років, з ускладненим сімейним анамнезом, коли хтось із родичів хворів на глаукому.Таким пацієнтам рекомендується проходити профілактичні огляди раз на півроку.

Яке лікування призначають при глаукомі?

Першим етапом лікування глаукоми може бути медикаментозне лікування – мета якого знизити внутрішньоочний тиск та уповільнити прогресування захворювання. Часто використовується лазерне лікування для покращення шляхів відтоку внутрішньоочної рідини. При недостатній ефективності зазначених методів до хірургічного лікування та встановлюють спеціальні клапани для нормалізації внутрішньоочного тиску. Незалежно від способу лікування, глаукома провокує незворотні процеси і розвиток захворювання можна лише зупинити, але не вилікувати повністю.

форма успішно надіслана