Макулярний розрив – це деформація або структурні зміни в центральній області сітківки ока (макула), через які відбувається повне або часткове роз’єднання тканин. Дана патологія може викликати сильне погіршення зору.
Макулярний розрив – це деформація або структурні зміни в центральній області сітківки ока (макула), через які відбувається повне або часткове роз’єднання тканин. Дана патологія може викликати сильне погіршення зору.
Макулярний розрив відбувається тільки в області пошкодженої тканини, в свою чергу пошкодження виникають через:
При цьому остання причина – найпоширеніша. За статистикою макулярної розрив більш поширений після 50 років, частіше у жінок, ніж у чоловіків.
Це пов’язано з дистрофічними змінами в тканинах ока, які відбуваються в процесі старіння:
Пошкодження макули внаслідок травми далеко не завжди відбувається з причини механічної дії на орган зору, іноді макула рветься від вибухової або ударної хвилі.
Деякі офтальмологічні захворювання також ведуть до пошкодження макули внаслідок натягу і деформації тканин ока. Хронічні захворювання, такі, наприклад, як цукровий діабет, сприяють виникненню розривів на макулі, а також ведуть до розвитку іншого серйозного захворювання – макулярного набряку.
Макула відповідає за предметний зір, тому будь-які зміни в структурі цієї ділянки очі неминуче ведуть до погіршення зору.
Симптоми розриву макули проявляються поступово, зазвичай людина відчуває погіршення предметного зору (розмитість контурів, двоїння в очах) при збереженні гостроти зору.
Згодом предметний зір погіршується настільки, що людина не може читати і виконувати дрібну роботу (втягати нитки у вушко голки і так далі). Лінії викривляються, виникає світлобоязнь.
При повному наскрізному розриві людина починає погано бачити, дивлячись у далечінь. Перед очима з’являється пелена.
На початкових етапах макулярний розрив діагностувати досить важко. Основний вид діагностики – ОСТ оптична когерентна томографія, яка дозволяє не тільки виявити наявність розриву, а й встановити його розмір, ступінь і локалізацію.
Запідозрити наявність пошкодження макули можна за допомогою тесту Амслера. Його суть полягає в тому, що при погляді на малюнок, що нагадує зошит у клітинку, людина з макулярною розривів буде бачити криві лінії, там де вони прямі.
У занедбаній стадії макулярний розрив діагностують під час огляду очного дна за допомогою офтальмоскопа.
При виявленні макулярного розриву фахівці приватній клініці Ochi Clinic можуть рекомендувати лікування хірургічним методом.
У сучасній офтальмології використовують хірургічний метод лікування макулярного розриву (вітректомія).
Вітректомія – дуже складна операція, що вимагає високої кваліфікації офтальмологічного хірурга. Метод лікування використовують при таких захворюваннях, як:
У медичному офтальмологічному центрі Ochi Clinic операції при лікуванні макулярного розриву проводить досвідчений офтальмохірург, офтальмолог вищої категорії і доктор медичних наук Дмитро Жмурик.
Закрита субтотальная вітректомія з пластикою макули проводиться в клініці за допомогою сучасного інноваційного хірургічного обладнання експертного класу:
Операція включає в себе кілька етапів:
Метод довів свою ефективність на 95%. Результат від операції пацієнт може помітити відразу ж після того, як розсмокчеться газоповітряна суміш. Протягом декількох тижнів відбудеться повне відновлення зору. Дізнатися ціни на операцію можна на сайті клініки.
Медичний офтальмологічний центр Ochi Clinic надає медичну допомогу пацієнтам з будь-якими патологіями очей.
Сучасне діагностичне обладнання, доступне в клініці, досвідчені лікарі допоможуть провести огляд і встановити діагноз та провести лікування будь-якої складності. У нашому центрі можна отримати консультацію і призначення лікування при наявності:
Ми надаємо якісні медичні послуги пацієнтам як з Києві, так і з інших міст України.
Наші лікарі – досвідчені офтальмологи і офтальмохірурги, які постійно підвищують свою кваліфікацію і впроваджують нові розробки і методи лікування патологій органу зору в свою практику.
💙 Основні послуги клініки: | Офтальмологічна клініка Ochi Clinic: |
👁️ Блефаропластика | Консультація пластичного хірурга: 600 грн |
⭐ Діагностика зору у Києві | Консультація лікаря-офтальмолога з діагностикою: 600 грн |
👁️ Лікування катаракти | Консультація лікаря-офтальмолога: 200 грн |
⭐ Синдром сухого ока | Консультація лікаря-офтальмолога з діагностикою: 600 грн |
👁️ Лікування діабетичної ретинопатії | Консультація лікаря-офтальмолога з діагностикою: 600 грн |
⭐ Лікування глаукоми: | Консультація лікаря-офтальмолога з діагностикою: 600 грн |
Доктор медичних наук, лікар-офтальмолог вищої категорії.
Офтальмохірург, лікар- офтальмолог вищої категорії
Доктор медичних наук, лікар-офтальмолог вищої категорії.
Заступник головного лікаря з медичних питань
Офтальмохірург
лікар-офтальмолог вищої категорії.
Кандидат медичних наук, лікар-офтальмолог вищої категорії.
Лікар-офтальмолог вищої категорії.
хірургічний мікроскоп ZEISS OPMI LUMERA 700 – є неперевершеним спеціалізованим хірургічним мікроскопом для хірургії сітківки, катаракти, глаукоми та патології рогівки.
StellarisElite – сучасна комбінована система для хірургії з інтегрованим лазером. StellarisElite сучасне поєднання ефективного ультразвуку і системи стабілізації внутрішньоочного тиску для швидкої і безпечної факоемульсифікації.
Revo NX знову виходить за межі стандартного OCT. Завдяки новій швидкості сканування, наш Revo NX 130 забезпечує повнофункціональне сканування від сітківки до рогівки. Це приносить переваги, поєднуючи потенціал декількох пристроїв. За допомогою REVO ви можете вимірювати, визначати кількісно, обчислювати та відстежувати зміни від рогівки до сітківки з часом лише за допомогою одного пристрою ОКТ.
Лазерна коагуляція сітківки – це поширений метод оперативного втручання на ранніх стадіях відшарування сітківки. Дана процедура визнана найефективнішою при лікуванні дегенеративних та дистрофічних змін сітківки сітківки на початкових етапах захворювання, і сприяє поліпшенню кровотоку, збереженню зору і запобіганню відшарування сітківки ока.
Основними симптомами макулярного розриву є: різка поява темної плями; викривлення контурів зображення; двоїння в очах; світлобоязнь.
Запобігти розриву сітківки неможливо. Часто процес розростання патологічних тканин є незворотнім і не має під собою явних причин. Визначити процес утворення міжтканинних сполук, що провокують розрив сітківки ока можна лише за допомогою ГКТ (оптичної когерентної томографії). Пацієнти з діагнозом діабет страждають на дане захворювання частіше. Саме тому профілактичні огляди необхідно проходити 2-3 рази на рік.
За своєю структурою сітківка має 10 шарів нервових клітин, що вистилають внутрішню поверхню ока. У центральній зоні сітківки знаходиться макула з максимальною концентрацією фоторецепторів. Саме руйнування даної ділянки сітківки ока, що відповідає за центральний зір, називають макулярний розрив. В результаті пацієнти відзначають появу темної плями або викривлення зображення. Діагностувати макулярний розрив може тільки лікар при огляді очного дна та за допомогою додаткових методів дослідження, таких як оптична когерентна томографія. Розрив може виникати внаслідок травми ока, тракції склоподібного тіла (коли задня гіалоїдна мембрана підтягує центральну зону сітківки ока, внаслідок якого може статися розрив), при діабеті. Ускладнена короткозорість може стати причиною макулярного розриву.
Макулярний розрив сітківки лікується за допомогою хірургічного втручання – вітректомії. Таке лікування показано у 100% випадків захворювання. Внаслідок лікування відновлюється не тільки цілісність сітківки ока, а й сам зір. Операція відбувається у кілька етапів: видалення склоподібного тіла; відновлення пошкоджених тканин сітківки ока; наповнення очного яблука спеціальним газом з метою створення сприятливих умов загоєння. Зір відновлюється протягом 2-3 днів.