У світі понад 370 мільйонів людей страждає від цукрового діабету – постійного чи періодичного підвищення рівня цукру в крові. Найбільша небезпека, яку таїть в собі високий цукор в крові, – негативний вплив на судини. Під впливом глюкози судини руйнуються, втрачають свою еластичність. Найбільше страждають судини головного мозку і очей.
Поширеним захворюванням очей у пацієнтів з цукровим діабетом є діабетична ретинопатія, а її ускладнення – макулярної набряк. Важка ступінь набряку підвищує ризик повної втрати зору.
Що з себе являє це захворювання?
Макула – це центральна і найтонша частина сітківки. Саме тут відбувається зв’язок сприйняття зображення і передача сигналу про нього в головний мозок через зоровий нерв. Внаслідок пошкодження судин сітківки, через токсичного впливу глюкози, вони лопаються, кров витікає в макулу. Там вона накопичується і веде до потовщення і набряклості цієї ділянки очі.
Чим небезпечний макулярної набряк очей
Макулярної набряк прогресує повільно. На початковому етапі спостерігаються:
- розмитість зображення;
- нечіткість ліній;
- викривлення контурів предметів;
- двоїння в очах;
- рожевий відтінок зображення;
- світлобоязнь.
Всі ці симптоми повинні насторожити і стати приводом звернення за консультацією до офтальмолога.
У разі раннього виявлення макулярного набряку, він успішно лікується, проте на пізніх стадіях він може привести до повної втрати зору.
Тому людям з цукровим діабетом вкрай важливо регулярно проходити профілактичні огляди у офтальмолога, щоб, в разі виявлення пошкоджень судин сітківки ока, лікар міг вчасно надати медичну допомогу і не допустити безповоротної втрати зору.