search
Пошук
local
UA
гортайте
Лікування діабетичної ретинопатії
Поширені запитання

Класифікація діабетичної ретинопатії

Розрізняють непроліферативну, препроліферативну та проліферативну (з розростанням патологічних плівок) ретинопатію. Комп’ютерна томографія ока та огляд очного дна дозволяє лікарю класифікувати діабетичну ретинопатію та визначити тактику лікування.

Що потрібно робити при діабетичній ретинопатії?

Діабетична ретинопатія – це наслідок основного захворювання – цукрового діабету. Саме з цього пацієнтам важливо дотримуватися всіх рекомендацій та приписів лікаря-ендокринолога. Необхідно проходити профілактичні огляди у лікаря-офтальмолога кожні 6 місяців, у деяких випадках частіше. Профілактика та постійний контроль у фахівця обов’язково дадуть позитивний ефект. Лікування діабетичної ретинопатії в залежності від вираженості процес може бути медикаментозним, лазерним, хірургічним. При лазерному лікуванні сітківки ока пошкоджені ділянки сітківки ока коагулюються лазером, що супроводжує зменшення діабетичного макулярного набряку та зменшення кількості патологічних новоутворених судин. до тракційного відшарування сітківки.

Що таке діабетична ретинопатія?

Діабетична ретинопатія – це захворювання сітківки ока, яке розвивається на тлі цукрового діабету. У 90% пацієнтів з діабетом розвивається діабетична ретинопатія ока. Залежно від стадії цукрового діабету та ступеня компенсації глюкози виникає ураження судин сітківки ока. Знижується зір, точковими крововиливами, можуть бути тотальні крововиливи в порожнину ока (гемофтальм) або поява плівки поверх сітківки ока (діабетична тракційна ретинопатія). попередити розвиток вираженої стадії діабетичної ретинопатії, набряк сітківки ока, відшарування сітківки пацієнтам з діабетом важливо кожні 3-6 місяців проходити профілактичні огляди у офтальмолога.

Як проявляється діабетична ретинопатія?

Діабетична ретинопатія не болить. Внаслідок захворювання пацієнти відзначають погіршення гостроти зору, розмитість контурів ока, поява темних плям перед очима. Внаслідок захворювання можуть виникати крововиливи ока, які можуть різко обмежувати можливість бачити.

форма успішно надіслана