search
Пошук
local
UA
гортайте
Синдром сухого ока
Поширені запитання

Чому виникає синдром сухого ока?

Основними причинами, що провокують синдром сухого ока, зазначають такі: тривала робота за екраном комп’ютера; перебування у приміщеннях з постійним кондиціюванням, під впливом кондиціонера в автомобілі; внаслідок тривалого або неправильного використання контактних лінз; інфекційні чи вірусні захворювання ока, кір чи кишкові інфекції також можуть викликати синдром сухого ока; уроджені патології віку або запальні процеси, травми; тривалий прийом гормональних препаратів; аутоімунні ревматоїдні порушення.

Що робити, якщо у мене синдром сухого ока?

Перше, що має зробити пацієнт, у разі підозри у себе синдрому сухого ока – звернутися до лікаря – офтальмолога та не займатися самолікуванням та самодіагностикою. Дуже часто синдром сухого ока плутають із такими захворюваннями ока, як алергічна реакція, кон’юнктивіт, демодекоз повік, призначаючи самостійно неправильне медикаментозне лікування та посилюючи основне захворювання. Враховуючи інтенсивність прояву захворювання, протікання, наявність або відсутність контактних лінз лікар підбирає необхідне лікування. При виборі медикаментів у вигляді очних крапель або таблетованого лікування лікар також враховує анамнез життя пацієнта та наявність протипоказання до використання препаратів.

Як довго лікувати синдром сухого ока?

Лікування синдрому сухого ока спрямоване на відновлення всіх трьох куль слізної плівки ока. Для того щоб процес одужання проходив швидше, необхідно виключити провокуючі захворювання зовнішні фактори. Необхідно дотримуватися режиму роботи та відпочинку при роботі на близькій відстані, виконувати гімнастику для очей. Лікарі офтальмологи відпочивати кожні 40 хвилин під час роботи за екраном монітора, тривалого читання або іншого заняття, що потребує максимальної концентрації зору.

Як розпізнати синдром сухого ока?

Основними симптомами, які виявляються у пацієнтів при синдромі сухого ока є відчуття піску в очах, почервоніння очних яблук, сухість ока, почервоніння очей, швидка стомлюваність ока, підвищений сльозоттік, світлобоязнь. Слід пам’ятати: ці симптоми можуть виявлятися при інших не менш серйозних захворюваннях ока. Тому при виявленні подібних симптомів обов’язково потрібно звернутися до хорошого офтальмолога.

форма успішно надіслана