search
Пошук
local
UA
гортайте
Лікування катаракти в Києві
Поширені запитання

Що таке катаракта?

Катаракта – захворювання кришталика ока, яке зустрічається в офтальмологічній хірургії частіше за інші захворювання і супроводжується помутнінням кришталика ока. Причиною появи захворювання найчастіше є порушення обміну речовин у кришталику ока з віком. Саме тому захворювання проявляється, переважно у віці після 45 років.

Часто зустрічається катаракта ока на тлі генетичних змін, меншою мірою внаслідок прийому специфічної медикаментозної терапії чи травми ока. Основними симптомами, що супроводжують катаракту є: зниження гостроти зору, помутніння зображення. Використовуючи специфічну діагностику, лікар точно визначає ступінь захворювання, підбирає розміри кришталика та спосіб оперативного втручання.

Які види катаракти бувають?

У кожного пацієнта захворювання може розвиватися по-різному від прояву перших симптомів до зрілої катаракти може пройти щонайменше 6 місяців, максимум кілька десятків років.
За видом захворювання, поділяють на вроджену та набуту катаракти. До вродженої відносяться випадки розвитку захворювання, обумовлені генетичними змінами. На жаль, у маленьких дітей її можна виявити тільки під час планових оглядів. Придбана катаракта розвивається внаслідок вікових змін, травм, специфічного тривалого медикаментозного лікування. За ступенем катаракту поділяють на зрілу та незрілу.

Під яким наркозом видаляють катаракту?

Оперативне втручання під час лікування катаракти ока проводиться виключно під місцевою краплинною анестезією. Немає необхідності навантажувати організм пацієнта додатковими сильнішими видами анестезії. Незалежно від цього, перед проведенням оперативного втручання кожен пацієнт Очі Клінік проходить огляд та консультацію анестезіолога. Під час втручання пацієнт залишається у свідомості, реагує на прохання та вказівки лікаря-хірурга та не відчуває дискомфорту під час 5-15-ти хвилинної мікрохірургічної операції ока, яка включає, в тому числі, імплантацію кришталика.

Чи можна вилікувати катаракту без операції?

Катаракта лікується винятково хірургічним шляхом. Під час 5-15 хвилинної операції під місцевою крапельною анестезією проводиться заміна каламутного кришталика ока на інтраокулярну лінзу, що дозволяє відновити зір на 80 – 100%. Відновлювальний період після операції проходить швидко і вже другого дня пацієнти можуть повністю оцінити результат лікування. Чим раніше звертається пацієнт за допомогою до хірурга-офтальмолога, тим простіше проходить мікрохірургічна операція, без використання додаткових засобів для оперативного втручання, застосовуючи хірургії ока, що щадять техніки хірургії. Катаракта – це прогресуюче захворювання. За допомогою медикаментозної терапії можна лише трохи уповільнити розвиток захворювання. Таке лікування дозволяє покращити харчування та обмін речовин кришталика ока.

форма успішно надіслана