search
Пошук
local
UA

Закрита субтотальна вітректомія:
рекомендації після операції

гортайте

Після проведеної закритої субтотальної вітректомії, для досягнення швидкого результату відновлення після операції,  необхідно виконувати наступні рекомендації:

В першу добу після операції:

 1. Не торкатись до оперованого ока, не терти його руками. Витирати сльозу зі щоки чистою хустинкою або ватним диском, попередньо вимивши руки з милом і обробивши антисептиком.
 2. Приїхавши додому, зніміть асептичну пов’язку і закапайте очні краплі, згідно призначень лікаря.
 3. Після операції може турбувати біль в оці або параорбітальній області (надбрівна дуга, скроні). При больовому синдромі варто прийняти знеболюючі таблетки, погодьте наявні у пацієнта препарати з хірургом -офтальмологом.
 4. Спати потрібно у положенні, яке рекомендував лікар.

На наступний день після операції :

 1. Вранці вмитися із закритими очима кип’яченою водою, протерти закриті повіки стерильною серветкою або ватним диском.
 2. Продовжити закрапування очних крапель, згідно інструкціі лікаря.
 3. Заклеїти око новою асептичною пов’язкою і обов’язково приїхати на огляд до медичного центру «OCHI Clinic» в призначений час.

Покращення зору в післяопераційному періоді буде відбуватись поступово, протягом декількох місяців. Як правило цей процес протікає повільніше у пацієнтів з цукровим діабетом, високою ускладненою короткозорістю, застарілим відшаруванням сітківки чи внаслідок важких травм ока.

Особливості відновлення у післяопераційному періоді

Якщо під час оперативного втручання в око введена повітряно-газова суміш, післяопераційний період має ряд характерних особливостей. В перші дні після операції гострота зору вкрай низька, так як газ не пропускає світло до сітківки. По мірі розсмоктування газу (до місяця) верхня частина поля зору починає світлішати і пацієнт може спостерігати рівень розділення середовищ, який може змінюватись в залежності від положення тіла. 

Якщо ж під час оперативного втручання всередину ока введено силікон, пацієнту відомо, що через певний час (2-6 місяців), потрібно буде проводити додаткове оперативне втручання з приводу виведення силікону з порожнини скловидного тіла. При ендотампонаді силіконом гострота зору коригується окулярами (від +3.0 до +5.0 дптр), що пов’язано з фізичними характеристиками даної речовини. 

Застосування виду тампонади ( газово-повітряна суміш чи силіконова олія) вирішується виключно оперуючим хірургом під час оперативного втручання.

Як газово-повітряна суміш так і силіконова олія можуть прискорювати помутніння кришталика та викликати потребу в його подальшій заміні.

      Протипоказання в післяопераційному періоді:

 • Протягом 5 днів після операції не можна мити голову. 
 • Перебувати тривалий час в нахиленому положенні, обмежити різкі нахили тіла терміном до 2 місяців.
 • Не відвідувати приміщення з високою температурою (сауна, баня, гарячі ванни) до 1,5 місяців.
 • Виключити активні види спорту, фізичне навантаження впродовж 3 місяців (з обмеженням ваги до 7 кг).
 • Не варто користуватися косметикою протягом місяця.
 • Вживати алкогольні напої протягом місяця – забороняється.
 • Обмежити статеве життя впродовж 1 місяця. 

Післяопераційний період повинен проходити в спокійному режимі, спати необхідно у рекомендованому лікарем положенні. Ви можете дивитися телевізор без обмежень, читання та роботу за комп’ютером необхідно обмежити до 1-2 годин на день. Дозволені прогулянки на свіжому повітрі у безвітряну погоду. Заборонено займатися важкою фізичною працею, піднімати важкі предмети. Спілкування з великою кількістю людей в ранньому післяопераційному періоді бажано обмежити, особливо в періоди епідемій ГРВІ та ін. Важливо контролювати рівень глюкози в крові та артеріальний тиск.

Можна приймати теплий душ, голову мити через 5 днів після операції, запрокидуючи назад та уникаючи потрапляння води в проопероване око. Якщо проточна вода потрапила в око, потрібно закрапати очні краплі додатково поза графіком. Необхідно уникати пару та диму під час  приготування їжі.

На вулиці рекомендується використовувати захисні окуляри або заклеювати око протягом перших 7 днів після операції (незалежно від погодних умов).

ми представляємо
хірургію ока

Наші лікарі проводять діагностику та лікування органів зору за світовими клінічними протоколами, застосовуючи новітні та доказові методики.

Постійними консультантами офтальмологічного центру є світила офтальмології у різних напрямках мікрохірургії ока.

запис на прийом
Фахівці
форма успішно надіслана