Меню
search
Пошук
local
UA
search
Пошук
local
UA

Закрита субтотальна вітректомія:
рекомендації після операції

Зміст

У першу добу після операції

Наступного дня після операції

Особливості оновлення у післяопераційному періоді

Протипоказання у післяопераційному періоді
післяопераційний період після відшарування сітківки

Вітректомія являє собою операцію, яку виконують у задньому сегменті очного яблука, на склоподібному тілі та сітківці. Газ в оці після операції залишається 10-14 діб. Він поступово розсмоктуватиметься і заміщуватиметься на рідину, яка виробляється оком.

Після проведеної закритої субтотальної вітректомії, для досягнення швидкого результату відновлення після операції,  необхідно виконувати наступні рекомендації:

💙 Основні послуги клініки: Офтальмологічна клініка Ochi Clinic:
👁️ Блефаропластика Консультація пластичного хірурга: 600 грн
⭐ Діагностика зору у Києві Консультація лікаря-офтальмолога з діагностикою: 600 грн
👁️ Лікування катаракти Консультація лікаря-офтальмолога: 200 грн
⭐ Синдром сухого ока Консультація лікаря-офтальмолога з діагностикою: 600 грн
👁️ Лікування діабетичної ретинопатії Консультація лікаря-офтальмолога з діагностикою: 600 грн
⭐ Лікування глаукоми: Консультація лікаря-офтальмолога з діагностикою: 600 грн

В першу добу після операції:

  1. Не торкатись до оперованого ока, не терти його руками. Витирати сльозу зі щоки чистою хустинкою або ватним диском, попередньо вимивши руки з милом і обробивши антисептиком.
  2. Приїхавши додому, зніміть асептичну пов’язку і закапайте очні краплі, згідно призначень лікаря.
  3. Після операції може турбувати біль в оці або параорбітальній області (надбрівна дуга, скроні). При больовому синдромі варто прийняти знеболюючі таблетки, погодьте наявні у пацієнта препарати з хірургом -офтальмологом.
  4. Спати потрібно у положенні, яке рекомендував лікар.

видалення силікону з ока

На наступний день після операції :

  1. Вранці вмитися із закритими очима кип’яченою водою, протерти закриті повіки стерильною серветкою або ватним диском.
  2. Продовжити закрапування очних крапель, згідно інструкціі лікаря.
  3. Заклеїти око новою асептичною пов’язкою і обов’язково приїхати на огляд до медичного центру «OCHI Clinic» в призначений час.

Покращення зору в післяопераційному періоді буде відбуватись поступово, протягом декількох місяців. Як правило цей процес протікає повільніше у пацієнтів з цукровим діабетом, високою ускладненою короткозорістю, застарілим відшаруванням сітківки чи внаслідок важких травм ока.

реабілітація після відшарування сітківки ока

Особливості відновлення у післяопераційному періоді

Якщо під час оперативного втручання в око введена повітряно-газова суміш, післяопераційний період має ряд характерних особливостей. В перші дні після операції гострота зору вкрай низька, так як газ не пропускає світло до сітківки. По мірі розсмоктування газу (до місяця) верхня частина поля зору починає світлішати і пацієнт може спостерігати рівень розділення середовищ, який може змінюватись в залежності від положення тіла. 

Якщо ж під час оперативного втручання всередину ока введено силікон, пацієнту відомо, що через певний час (2-6 місяців), потрібно буде проводити додаткове оперативне втручання з приводу виведення силікону з порожнини скловидного тіла. При ендотампонаді силіконом гострота зору коригується окулярами (від +3.0 до +5.0 дптр), що пов’язано з фізичними характеристиками даної речовини. 

Застосування виду тампонади ( газово-повітряна суміш чи силіконова олія) вирішується виключно оперуючим хірургом під час оперативного втручання.

Як газово-повітряна суміш так і силіконова олія можуть прискорювати помутніння кришталика та викликати потребу в його подальшій заміні.

реабілітація після вітректомії

      Протипоказання в післяопераційному періоді:

  • Протягом 5 днів після операції не можна мити голову. 
  • Перебувати тривалий час в нахиленому положенні, обмежити різкі нахили тіла терміном до 2 місяців.
  • Не відвідувати приміщення з високою температурою (сауна, баня, гарячі ванни) до 1,5 місяців.
  • Виключити активні види спорту, фізичне навантаження впродовж 3 місяців (з обмеженням ваги до 7 кг).
  • Не варто користуватися косметикою протягом місяця.
  • Вживати алкогольні напої протягом місяця – забороняється.
  • Обмежити статеве життя впродовж 1 місяця. 

Післяопераційний період повинен проходити в спокійному режимі, спати необхідно у рекомендованому лікарем положенні. Ви можете дивитися телевізор без обмежень, читання та роботу за комп’ютером необхідно обмежити до 1-2 годин на день. Дозволені прогулянки на свіжому повітрі у безвітряну погоду. Фізичні навантаження після видалення силікону з ока слід обмежити. Заборонено займатися важкою фізичною працею, піднімати важкі предмети. Спілкування з великою кількістю людей в ранньому післяопераційному періоді бажано обмежити, особливо в періоди епідемій ГРВІ та ін. Важливо контролювати рівень глюкози в крові та артеріальний тиск.

Що стосується того, як спати після операції на сітківці, категорично не рекомендується вибирати позу на животі. Річ у тім, що після такого хірургічного втручання заборонено нахиляти голову вниз.

Можна приймати теплий душ, голову мити через 5 днів після операції, запрокидуючи назад та уникаючи потрапляння води в проопероване око. Якщо проточна вода потрапила в око, потрібно закрапати очні краплі додатково поза графіком. Необхідно уникати пару та диму під час  приготування їжі.

На вулиці рекомендується використовувати захисні окуляри або заклеювати око протягом перших 7 днів після операції (незалежно від погодних умов).

Як уже зазначалося раніше, після вітректомії післяопераційний період (період одужання ока) триває кілька місяців до повного відновлення гостроти зору. У середньому це займає близько 6 місяців. Сумлінне дотримання рекомендацій офтальмолога протягом цього часу значно поліпшить ефект від процедури та полегшить життя після вітректомії. Щоб знизити ризик рецидиву стану, що спричинив вітректомію, після операції також важливо дотримуватися вказівок лікаря.

ми представляємо
хірургію ока

Наші лікарі проводять діагностику та лікування органів зору за світовими клінічними протоколами, застосовуючи новітні та доказові методики.

Постійними консультантами офтальмологічного центру є світила офтальмології у різних напрямках мікрохірургії ока.

Поширені запитання

Що не можна робити після вітректомії?

Кілька днів після операції очей та область навколо ока можуть хворіти.

Поради та рекомендації

  • сідати за кермо, поки око повністю не зажило, не можна,
  • категорично не можна терти око і давити на нього,
  • тривале зорове напруження під час перегляду телевізора або читання, обов’язково чергувати з відпочинком для очей.

Як правильно спати після вітректомії?

Для того, щоб місця розривів або відшарування добре загоїлися, 7-10 днів пацієнтам рекомендують перебувати в положенні «головою вниз». Таким чином бульбашка газу в очній порожнині підніматиметься догори і притискатиме уражену область.

Як мити голову після вітректомії?

Гігієна. Вмиваючись, варто уникати попадання в око мила чи води. Мити голову необхідно здійснювати при нахилі голови назад. Якщо, все ж таки вода в опероване око потрапила, промийте його водним розчином 0,02% фурациліну або водним розчином 0,25% левоміцетину (що продаються в аптеці).

Скільки виходить газ після вітректомії?

Газ перебуватиме у вічі близько 10 – 14 днів. Він поступово розсмоктуватиметься, і заміщатиметься на рідину, що виробляється оком. У міру розсмоктування газу Ви почнете бачити кулю, що «катається», з кожним днем зменшується в розмірах і переміщається вниз. При цьому зір покращуватиметься.

Як потрібно спати після операції на очі?

Сон. Рекомендується спати на спині. Сон «обличчям у подушку» чи боці може спровокувати інфекційні ускладнення

Скільки гояться шви на оці?

Шви знімаються у різні терміни, від 3 днів до 2 тижнів залежно від умов операції та особливостей загоєння. Для більш швидкого відновлення та попередження рубцевих ускладнень більшості пацієнтів рекомендується масаж повік.

Чи можна плакати після операції на очах?

Варто відмовитися від тривалого перегляду телевізора, сидіння за комп’ютером та використання смартфона, читання книг. Не можна натискати на очі, терти їх і чіпати вії. Не можна сильно заплющуватись, плакати.

Яку вагу можна піднімати після операції на очах?

А загалом протягом першого місяця після операції мають бути обмеження у фізичних навантаженнях, бажано не піднімати більше 4-7 кг., не здійснювати різких рухів та нахилів. Потім режим можна поступово розширювати і до 6 місяців після операції виходити абсолютно вільний режим фізичних навантажень.

Чи можна дивитись телевізор після операції на очі?

Правила поведінки пацієнтів, які перенесли операцію. Протягом 1-ї доби після операції: Не торкатися очей, не вмиватися, спати на спині, не дивитися телевізор. Протягом 3-х діб після операції: При вмиванні слідкувати, щоб вода та мило не потрапили у вічі.

Чим небезпечна вітректомія?

Чим небезпечна вітректомія? Є кілька ускладнень, які можуть виникнути внаслідок операції вітректомії. При цьому катаракта є найчастішим ускладненням. У 19% пацієнтів розвивається помутніння кришталика ока протягом кількох років після операції.

Запис на прийом
Фахівці
Запис на підбір окулярів
форма успішно надіслана