search
Пошук
local
UA

Закрита субтотальна вітректомія:
підготовка до операції

гортайте

Дотримання основних рекомендацій до та після операції забезпечать швидке закріплення успішного результату після операції та відновлення. Дана пам’ятка містить основні питання, які можуть цікавити пацієнтів до моменту оперативного втручання, та відповіді на них.

Коли потрібно прийти до медичного центру? Що з собою взяти?

За день до планової операції, адміністратор медичного центру в телефонному режимі повідомляє точний час, на який потрібно прийти в медичний центр. 

З собою необхідно мати паспорт для укладення договору на медичне обслуговування, результати лабораторного обстеження (перелік аналізів лікар повідомляє заздалегідь) та кошти для оплати медичних послуг ( оплату можна провести зручним для пацієнта способом: готівкою, банківською карткою, тощо).

Одноразовий операційний  одяг та змінне взуття для пацієнтів нададуть в медичному центрі перед операцією.

Які аналізи потрібно здати до операції?

 • Загальний аналіз крові
 • Кров на RW
 • Загальний аналіз сечі
 • Hbs-антиген
 • Глікований гемоглобін 
 • Консультація терапевта
 • Консультація ендокринолога
 • Консультація стоматолога
 • Тест до COVID-19 методом ПЛР або ІФА (Ig M до COVID-19) 

Результати аналізів дійсні до 1 місяця, тест на COVID-19 до 72 годин. 

Що включено в загальну вартість оперативного втручання?

 • Набір одноразових витратних матеріалів (касета, віскоеластики, силікон/газ/ПФОС, ендолазерний зонд та інші необхідні витратні матеріали для проведення операції). 
 • Оперативне втручання з приводу закритої субтотальної вітректомії.
 • Інтраокулярна лінза (при необхідності).
 • Консультація анестезіолога та анестезіологічний супровід.
 • 3 консультації в післяопераційному періоді (протягом місяця після операції).

Як проходить передопераційна підготовка?

    За 3 дні до операції потрібно почати передопераційну підготовку, з метою попередження інфекційних ускладнень в післяопераційному періоді. Підготовчі заходи включають: застосування очні краплі з антибіотиком, які рекомендує лікуючий лікар в необхідному дозуванні та з потрібною частотою.

Чи потрібно змінювати спосіб життя до операції? 

Оперативне лікування відбувається під місцевою (ретробульбарна або субтенонова) анестезією.

Напередодні та в  день операції потрібно продовжувати звичний спосіб життя, обов`язково поснідати. В день операції не можна користуватися косметикою, наносити макіяж. 

Режим прийому лікарських препаратів в день операції і післяопераційний період залишається незмінним. Виняток – антитромботичні (кроворозріджуючі) препарати (якщо це можливо, їх бажано відмінити за 5 днів до операції). Ваш ранок не повинен відрізнятися від усіх попередніх.

Що варто також зробити до операції?

Якщо Ви фарбуєте волосся потурбуйтесь про це заздалегідь, оскільки в післяопераційному періоді до 1 місяця Ви не зможете це зробити. Напередодні операції прийміть душ, вимийте волосся.

Придбайте заздалегідь очні краплі для післяопераційного періоду, які рекомендував лікуючий чи оперуючий лікар.

Скільки часу я проведу в клініці? Скільки часу буде проходити операція?

В клініці пацієнт провить 3-5 годин. Після укладання договору на реєстратурі пацієнт, в супроводі медичного персоналу, потрапляє в операційний блок, де анестезіолог проводить передопераційний огляд та підготовку до операції: закрапування очних крапель для розширення зіниці, та місцеве введення анестетика –ретробульбарно (за око), чи субтеноново (під оболонки ока). Операція безболісна, але при необхідності може використовуватись внутрішньом`язове та внутрішньовенне введення лікарських засобів (седація, нормалізація загального тиску та ін.).

          Тривалість хірургічного втручання  залежить від стану структур ока, особливостей операції, загального стану пацієнта. Зазвичай операція триває до 20 хвилин. Після оперативного втручання пацієнт залишається на певний час, під наглядом  анестезіолога в післяопераційній палаті.

Лише за висновком післяопераційного огляду пацієнт може вирушати додому. Лікар, повідомляє про час наступного візиту і надає  післяопераційні рекомендації для домашнього режиму відновлення.

ми представляємо
хірургію ока

Наші лікарі проводять діагностику та лікування органів зору за світовими клінічними протоколами, застосовуючи новітні та доказові методики.

Постійними консультантами офтальмологічного центру є світила офтальмології у різних напрямках мікрохірургії ока.

запис на прийом
Фахівці
форма успішно надіслана