search
Пошук
local
UA

Апаратна діагностика зору:
що це, як проводиться, показання та протипоказання

гортайте

Що таке апаратне лікування зору?

Апаратне лікування зору є важливим компонентом терапії при лікуванні офтальмологічної патології.

Метод є ефективним для відновлення зору у дітей без застосування операції, або ж для дорослих, яким протипоказано мікрохірургічне втручання чи мають слабку ступінь міопії. Доцільність проведення апаратного лікування визначає тільки лікар-офтальмолог на підставі проведеної діагностики органів зору.

В яких випадках застосовується апаратне лікування.

Цей метод застосовується для лікування безлічі захворювань, таких як:

  • Спазм акомодації ока. В результаті лікування очі позбавляються від зорової перевтоми. 
  • Косоокість. Основний результат процедури – повернення бінокулярного зору.
  • Амбліопія, патологія при якій зображення сприймається лише одним оком. Для досягнення ефекту рекомендовано проведення декількох терапевтичних курсів  з перервою приблизно в 2-3 місяці. При правильному проведенні медичного лікування робота ураженого ока відновлюється.
  • Далекозорість і короткозорість. Завдання апаратного лікування при цих патологіях полягає в зупинці розвитку хвороби, значне поліпшення зору і позбавленні пацієнта від необхідності користуватися окулярами або контактними лінзами.
  • Астигматизм. Методи терапії спрямовані на поліпшення роботи пасивних областей очі. Підсумок лікування полягає в поліпшенні гостроти зору і запобігання розвитку короткозорості.

Як відбувається процес лікування.

Процес лікування представляє собою комплекс вправ для очей за допомогою комп’ютерних, лазерних, ультразвукових методик також електростимуляції і вакуумного масажу. У дітей методика викликає багато позитивних емоцій, так як під час лікування вони тренують очі на програмних комплексах в які включені цікаві мультфільми та казки. 

Великою перевагою цього методу лікування є те, що в процесі гри дитина отримує набагато менше стресу ніж коли терапію проводить безпосередньо лікар, в результаті цього терапевтичний ефект процедури досить високий.

Сама методика складається з декількох етапів. Особливістю лікування у дітей є те, що на першому етапі бажана присутність когось з батьків, це пов’язано з тим, що юний пацієнт повинен звикнути до методу терапії, ознайомиться з медичним персоналом і не відчувати зайвого дискомфорту. Перед призначенням курсу дитина обов’язково проходить комплексний огляд лікаря-офтальмолога, після чого вибудовується індивідуальний графік вправ виходячи з установленого діагнозу. Надалі під час наступних сеансів пацієнт залишається в кабінеті разом з кваліфікованою медичною сестрою, яка стежить за правильністю виконання вправ і загальним станом дитини.

Види апаратного лікування

Існують наступні види апаратного лікування:

  1. Лазерне лікування. Прогресивний метод, який в основному застосовується для терапії міопії, а також профілактики захворювань очей. Заснований на напрямку променя в зону сітківки, в слідстві чого, органи зору відновлюються. Лазерний промінь проектується на екран, за яким спостерігає пацієнт. Тривалість процесу складає близько 20 хвилин, з необхідністю проведення 12 сеансів. Лазерну стимуляцію можна проводити дітям старше трьох років. Основними ефектами є: зупинка розвитку міопії, швидке загоєння післяопераційних ран, збільшення гостроти зору, нормалізація кровотоку і поліпшення стану судин.
  2. Електростимуляція. Мета процедури полягає в досягненні цільових значень внутрішньоочного тиску і нормальному функціонуванні циліарного м’яза. Метод заснований на проходженні імпульсів по зоровому нерву за допомогою струмів низької інтенсивності. Здійснюється за рахунок електродів, які прикладаються до століть, після чого відбувається стимуляція. Курс терапії складається з 20 процедур тривалістю 15 хвилин.
  3. Світло-магнітостимуляція. Передбачає вплив на зоровий апарат за допомогою постійного, а також змінного струму. Процедуру проводять за допомогою приладу, що випромінює магнітні хвилі. Курс включає в себе 10 процедур, час регулює лікар-офтальмолог. Основні ефекти: активація обмінних процесів, поліпшення притоку крові до очей, відновлення зору при аномаліях акомодації.
  4. Комп’ютерні програми. Метод найбільш поширений для відновлення зору в дитячому віці. Під час процедури дитина дивиться в монітор комп’ютера, на якому транслюються мультики і виконує різні завдання. Тривалість сеансу становить в середньому 30 хвилин. Кількість сеансів визначається лікарем-офтальмологом.

Як довго зберігається ефект, і чи потрібно повторювати процедури.

Як правило, комплекс лікування становить від 10 до 15 процедур, при цьому рекомендується проводити по 2-3 курси лікування на рік. Тривалість однієї процедури варіюється в межах від 20 до 40 хвилин. Кількість повторних процедур, безпосередньо залежить від віку, діагнозу і стану пацієнта. 

ми представляємо
хірургію ока

Наші лікарі проводять діагностику та лікування органів зору за світовими клінічними протоколами, застосовуючи новітні та доказові методики.

Постійними консультантами офтальмологічного центру є світила офтальмології у різних напрямках мікрохірургії ока.

запис на прийом
Фахівці
форма успішно надіслана